• +90 542 408 0 850
  • hibevetesvik@gmail.com
  • Samsun, Türkiye
Kosgeb Danışmanlığı
Ankara Kosgeb Danışmanlık

Ankara Kosgeb Danışmanlık

2010 yılından itibaren işletmelere sunulan kosgeb destekleri, 1 Ocak 2019 dan itibaren yenilendi. Daha önce hizmet sektörüne de demirbaş, kira ve personel desteği yerini açılış desteği ve çalışan sayısına göre performans desteğine bıraktı.

1 ocak 2019 dan itibaren imalat, bilişim ve sinema sektörüne daha fazla destek vermeye başlayan kosgeb, destek unsurlarını teknoloji düzeyine göre 4 ana gruba ayırdı. Girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında teknoloji düzeyleri düşük, orta-düşük, orta-yüksek ve yüksek teknoloji olmak üzere destek gruplarını belirledi.

Geleneksel girişimcilere destek; açılış ve performans desteğine göre 60.000 TL’e kadar çıkabilmekte. Geleneksel girişimcilik desteğinde, Gerçek kişi statüsünde kurulmuş işletmeler için (şahıs) açılış desteği 5.000 TL, Sermaye şirketi statüsünde kurulan işletmeler (LTD, A. Ş ..vb.) için 10.000 TL açılış desteği vermektedir. Çalışan personel sayısına göre performans desteği kapsamında 5.000 TL – 20.000 TL arasında performans desteği almak söz konusu. Performans desteği kapsamında işletme sahiplerinin genç (18-29 yaş arası), kadın, engelli, gazi veya birinci derece şehit yakını olması durumunda performans desteğine 5.000 TL ilave edilir.

Düşük ve orta-düşük teknoloji düzeyine destek 100.000 TL, orta-yüksek teknoloji düzeyine 200.000 TL ve yüksek teknoloji düzeyine 300.000 TL hibe veriyor. Yeni kosgeb desteğinde, ileri girişimci desteği kapsamında makine-teçhizat ve yazılım desteği destek oranı %75dir. Alınacak olan makine-teçhizat ya da yazılımların yerli malı olması halinde destek oranı %15 eklenerek %90 olmaktadır. Açılış destekleri ve performans destekleri ile birlikte destek unsuru 360.000 TL’e kadar çıkmaktadır. Sağlanacak olan bu destekler Hibe olup, tamamen geri ödemesizdir. Yapmanız gereken uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamak ve işletmenizi açtıktan sonra proje çalışmanızı yapmaktır.

İşletmelerin profesyonel destek almaları için danışmanlık ve işletme koçluğu desteği kapsamında alınacak olan hizmetin %75 ini kosgeb den geri alınabilecektir.

Ankara kosgeb, danışmanlık firması olarak işletmelerin yeni sistemde hibe almalarını ve proje çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüterek projenin her aşamasını takip ediyoruz. İşletmenizin bir parçası olmak, siz değerli girişimcilerin proje çalışmalarını yürüterek zaman kaybetmemenizi sağlayarak projenizin en kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Ayrıntılı bilgi için:

(0)542 408 0 850 & hibevetesvik@gmail.com & www.hibevetesvik.com

adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.