• +90 542 408 0 850
  • hibevetesvik@gmail.com
  • Samsun, Türkiye
Kosgeb Danışmanlığı
Kosgeb Girişimcilik Desteği Nedir?

Kosgeb Girişimcilik Desteği Nedir?

Kosgeb kelime açılımı olarak Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltılmış halidir. Kosgeb 1990 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen kobiler için destek sağlayan bir devlet kuruluşudur. İş kurmak isteyen kişilere geri dönüşümsüz hibe krediler veya işini geliştirmek isteyen işletmelere faizsiz kredi imkânları sunar. Devletin Kosgeb idaresi ile sunduğu bu desteklerden faydalanmak için birtakım prosedürlerin yerine getirilmesi ve belli aşamalardan geçilmesi gerekir.

Hedeflediğiniz işi kurabilmek için Kosgeb ile devlet desteği almak istediğiniz yapmanız gereken bir dizi işlem ve hazırlamanız gereken bir iş projesi gereklidir. Bu aşamaları yalnız yapmanız hem çok zamanınızı alan yorucu bir iş olur hem de gerekli işlemleri bilmediğiniz için istediğiniz yeterli desteği almanız güçleşir. Bu nedenle Kosgeb destekleri konusunda uzman bir danışmanlık firmasında yardım almanızda fayda vardır. Kosgeb danışmanlık hizmeti sunan firmamız iş planınızı hazırlama, Kosgeb destekleri için başvurularınız ve yapılacak tüm işlemler için hizmet verir. Yapılması gereken tüm işlemleri sizin adınıza yürüterek olumlu sonuçlar almanızı sağlıyoruz.

Ankara Kosgeb, Hizmet İçeriğimiz

Kosgeb danışmanlık firmamız kurmak istediğiniz veya geliştirmek istediğiniz işiniz için Kosgeb eli ile devlet desteği almanız için gerekli tüm işlemleri sizin adınıza yapar. Kosgeb desteği ile yeni bir iş kurmak istediğiniz danışmanlık firmamız işin dinamiği, neler yapılabileceği, nasıl destek alınacağı, sizin kurmak istediğiniz iş ile ilgili Kosgeb’in hangi destekleri sunacağı, destek alma sürecinin nasıl işleyeceği, hibe ve geri ödemelerin nasıl yapılacağı, Kosgeb başvurusunun nasıl yapılacağı gibi öğrenmeniz gereken her konuda sizi aydınlatır.

Danışmanlık firmamızdan aldığınız bilgiler ile yeni işinizde Kosgeb’den nasıl bir destek alabileceğiniz ve işinizi kurma noktasında neleri başarabileceğiniz konusunda detaylı bilginiz olur. İş planınız konusunda daha iyi bir program çıkartarak iş kurma yolunda emin adımlar atabilirsiniz. Kosgeb desteği alabilmek için başvurudan başlayarak tüm evrak, kayıt ve takip işlerinizi sizin için yürütürüz.

Kosgeb Danışmanlık, Firmamızdan Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

Kosgeb desteği ile yeni bir iş kuracak olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için Kosgeb başvurusundan başlayarak tüm süreçte yardımcı oluruz. Kosgeb desteği için sizin için ilk aşamada yapacağımız işlemler şunlardır:

· Kosgeb veri tabanına kayıt,

· Kobi beyannamesinin doldurulması,

· Beyanname kontrol aşamasının takibi,

· Kobi desteklerine başvuru yapılması,

· İş planınız ile ilgili projenin hazırlanması.

İlk olarak Kosgeb veri tabanına web aracılığı ile giriş yaparak işletme kaydınızı oluştururuz. İşletmenin kobi niteliğinde olup olmadığının belirlenmesi amacıyla kobi beyannamesini sizin için doldurup Kosgeb’e sunarız. Bu beyanname Kosgeb uzmanları tarafından incelenerek gerekli dönüşler sağlanır. Bu aşamada beyannamenin kontrol aşamasını yapıp gerekli görüşmeleri sizin adınıza yaparız. Kobi desteklerine başvuru aşaması özenle gerçekleştirilmesi gereken en önemli aşamadır. Zira kurmak istediğiniz işe ve size en uygun desteğin tespit edilip uygun başvurunun yapılması alacağınız desteğin de belirlenmesi anlamına gelir. Bu konuda danışmanlık hizmetlerimizde görev alan Kosgeb alanında uzman ekibimiz için en iyi tespiti yaparak size en uygun destekler için gerekli başvuruları yapar. Kosgeb kurmak istediğiniz iş ile ilgili ayrıntılı bir iş planı oluşturulmasını ister. Hazırlanacak olan proje üzerinden değerlendirilerek destek almayı hak kazanırsınız. Uzman ekibimiz sizin için en iyi iş planını hazırlayarak gerekli desteği almanızı sağlarız.

Kosgeb İş Planı Hazırlama Hizmetimiz

Kosgeb desteklerinden faydalanabilmenin kilit noktası iyi bir iş planı hazırlamaktır. Kosgeb iş planını inceleyerek yapılacak işe destek sağlanıp sağlanmayacağına karar verir. İş planı oldukça detaylı bir proje olarak hazırlanacağından Kosgeb kurulacak işin yapılabilirliğini görerek yapılmalı mı yapılmamalı mı karar verecektir. Bu nedenle Kosgeb desteği alabilmeniz için profesyonel bir iş planı gereklidir. Kosgeb danışmanlık firmamız uzman ekibi sizin için en detaylı ve kusursuz iş planını hazırlar.

İş planı içerisinde işyeri nerede açılacak, nasıl çalıştırılacak, müşterileri kimler olacak, pazarlama araçları nelerdir, rekabet satış fiyatları nasıl belirlenecek, satış kanalları geliştirme olanağı var mı, eleman ve finans ihtiyacı nasıl karşılanacak, iş büyütme imkânları var mı gibi kurulacak işyeri ile ilgili planlanan tüm detaylar iş planında yer alır. Gerçekçi rakamlar ve istatistik hesaplar ile desteklenecek olan proje kurulmak istenen işi tam anlamıyla yansıtmalıdır.

Uzun yıllardır Kosgeb danışmanlık hizmeti veren firmamız hazırladığı projelerin tümünde yaptığı başarılı çalışmalar ile Kosgeb onayı almıştır. Kosgeb danışmanlık firmamızdan hizmet aldığınızda iş planınız Kosgeb tarafından kabul edilir ve işinizi kurmaya kısa sürede başlayabilirsiniz.

Kosgeb Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Kosgeb danışmanlık hizmetleri firmamız orta ve küçük ölçekli işletmeler destek alınmasını sağlamanın yanı sıra ar-ge inovasyon ve endüstriyel uygulamam alanında verilen destekler için de başvuru ve proje hazırlama konularında danışmanlık hizmeti sunar. Bilime ve teknolojiye dayalı yeni fikirleri desteklemek amacıyla Kosgeb tarafından sunulan bu programa başvurmak için mevcut işletmeniz üzerinden ya da yeni kuracağınız bir işletme ile sizin adınıza uzman danışmanlarımız başvuru ve takip işlemlerini yapar.

Bu program ile hammadde, makine, teçhizat, donanım ve yazılım gibi pek çok alanda Kosgeb desteği alabilirsiniz. Bu desteği alabilmeniz için Kosgeb başvuru sürecinden başlayan tüm aşamaları uzman ekibimiz sizin için takip ederek desteği almanızı sağlar.

Kosgeb Danışmanlık Hizmetlerinin Faydaları

Yeni bir iş fikri ile ya da mevcut işinizi büyütmek amacıyla Kosgeb devlet desteğine başvuracağınızda bu alanda uzman bir danışmanlık firması ile çalışmanız sizin için çok faydalı olur. Zira devlet desteği alma sürecinde pek çok işlemin yapılması gerekir. Özellikle iş planının hazırlanıp sunulması ve kabul edilmesi aşamasında uzman bir danışmanlık firması ile çalışmadığınızda aylarca Kosgeb’e gidip gelmeniz ve projeyi pek çok kez düzenlemeniz gerekebilir.

Kosgeb hazırlanan iş planının iş ile ilgili tüm detayları kusursuz bir şekilde içermesini ve işi tam anlamı ile anlatmasını ister. Bu nedenle iş planını kabul edip onaylama noktasında çok titiz davranır. Kosgeb danışmanlık alanında uzman ekibimizden hizmet aldığınızda iş fikriniz ile ilgili en detaylı ve düzgün iş planını hazırlayarak Kosgeb onayını almasını sağlarız. Kosgeb işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirerek kısa süre içinde desteğinizi alıp çalışmaya başlamanızı sağlarız. Kendi çabanızla destek almanız çok uzun sürebilir ve bu sizin için iş kaybı demektir. İş fikrini bir an önce faaliyete geçirip çalışmaya başlamanız için Kosgeb destek sürecini sizin için hızlı bir şekilde gerçekleştiririz.

Ankara Kosgeb Danışmanlık, Hizmetlerimiz

Ankara Kosgeb hizmetleri olarak iş fikri olan ve yeni iş kurmak isteyen, işini geliştirmek ve büyütmek isteyen, ar-ge inovasyon ve endüstriyel uygulama destek programlarından yararlanmak isteyen tüm girişimciler için danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Kosgeb başvuru aşamasından başlayarak tüm evrak, kayıt, iletişim, iş planı hazırlama, destek başvuruları gibi tüm işlemlerinizi sizin adınıza en iyi şekilde yürütüyoruz. Kısa süre içerisinde Kosgeb desteklerinden faydalanmak için en iyi Kosgeb danışmanlık hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. İş fikirlerinizi aktif bir iş alanına taşımanız için hizmetinizdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.