• +90 542 408 0 850
  • hibevetesvik@gmail.com
  • Samsun, Türkiye
Kosgeb Danışmanlığı
Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi

Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi

Kosgebin girişimcilere sağlamış olduğu hibeler kapsamında asgari şartları sağlayan girişimcilere destek sağlamaktadır. Bu şartları son 3 yıl içerisinde işletmenin olmaması ve işletme açılmadan önce girişimcilik eğitiminin tamamlanması olarak değerlendirilebilir. Şartları sağlayan girişimciler kosgebin geleneksel ve ileri girişimcilik destekleri kapsamında hibelerden yararlanmaya hak kazanacaklardır.

 

Girişimcilik eğitimi ilk zamanlarda 15 günlük örgün eğitim ile tamamlanmaktaydı. İlerleyen zamanlar bu eğitim süresi düşmeye başladı. Örgün eğitime başlamak için belirlenen zaman diliminde mülakata girip projesi uygun görülen girişimciler eğitime katılmayı hak kazanmaktaydılar. Eğitimler 30 kişilik sınıflarda verilmekteydi ve eğitimi başarı ile tamamlayan girişimciler sertifikalarını almaya hak kazanıyorlardı. Ancak örgün eğitimde belirli sayıda kişiler yararlanabildiği için, birçok kişi eğitime katılamamakta ve mağdur olmaktaydı.

 

2020 yılında Girişimcilerin mağduriyetini gidermek amacı ile Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi uzaktan eğitim sistemine geçilmiştir. İnternet bağlantısı olan her yerde bilgisayar, tablet ve telefondan erişim sağlayarak eğitimler tamamlanabilir. Eğitimi istediğiniz saatte sisteme girerek tamamlayabilirsiniz.

 

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geleneksel ve ileri girişimcilik destekleri olmak üzere değerlendirilen girişimciler, online girişimcilik eğitimini tamamlayarak hibe almada ki ilk adımı tamamlayabilirler. Online eğitimi https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden e-devlet üzerinden sisteme girerek tamamlayabilirsiniz. Eğitim sonunda e-devletinize girerek sertifikanızı kontrol etmeyi unutmayın.

 

Hizmet ve perakende alanında Geleneksel girişimcilik eğitimini, imalat-bilişim alanında faaliyet göstermek isteyen girişimciler ileri girişimcilik eğitimini tamamlaması gerekmektedir. Geleneksel girişimcilik 8 ders, ileri girişimcilik 16 dersten oluşmaktadır. Her bölüm sonunda sınav olmaktadır. Bölüm sonunda sıvanı geçen girişimciler bir sonraki derse geçmeye hak kazanır. Korkmanıza gerek yok 🙂 dersi geçmek için 50 puan almanız yeterli 🙂

Eğitimi tamamladıktan 1 gün sonra işletmenizi açabilirsiniz. Sonra ki adım işletmenin açılması, kosgeb kayıtlarının yapılması ve proje çalışmasının yürütülmesidir.

 

Eğitim sonunda geleneksel girişimcilik desteği kapsamında açılış ve performans desteği alabilirsiniz. İleri girişimcilik desteği ile açılış ve performans desteğine ek olarak

makine – teçhizat desteği alabilirsiniz. Teknoloji düzeyine göre 100.000 TL, 200.000 TL ve 300.000 TL olmak üzere 3 ana grupta destek alabilirsiniz. İleri girişimcilik desteği yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geleneksel ve İleri girişimcilik desteklerinden faydalanmak istiyorsanız Kosgeb Online Girişimcilik eğitiminizi tamamlamayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.